Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kosmetyki dla niemowląt

Bezpieczne kosmetyki

Zajmowanie się noworodkiem to dość złożone czynności. Należy więc odpowiednio się do nich przygotować zakupując wcześniej najpotrzebniejsze akcesoria dla noworodka. Nie może wśród nich zabraknąć odpowiednich strojów dla noworodka, wózka, kosmetyków czy zabawek. Mama musi też zadbać o to, by pokój noworodka został wypełniony najważniejszymi artykułami i meblami, które będą sprzyjały procesowi pielęgnacji dziecka.

Pielęgnowanie maleństwa to nie tylko zadbanie o jego zdrowy i bezpieczny sen, bezpieczne otoczenie czy wygodę. To także dbałość o higienę skóry niemowlaka. Jest to czynność bardzo precyzyjna i wymagająca delikatności oraz rozwagi. Mogą ją skutecznie wspomóc odpowiednio dobrane kosmetyki dla noworodków.

Dzieli się je na trzy podstawowe kategorie. Pierwsze z nich to kosmetyki przeznaczone do mycia ciała dziecka. Posiadają one takie składniki, które pozwalają nawilżać i natłuszczać skórę maleństwa. Ponadto są to kosmetyki, które nie szczypią w oczka i są bardzo delikatne dla dziecięcej skóry. Druga kategoria to kremy ochronne. Najlepiej wybierać te bezzapachowe oraz hipoalergiczne. Kremy te stosuje się przy każdej zmianie pieluszek. Pomagają one w utrzymaniu właściwej wilgotności skóry dziecięcej. Dzięki składnikom jakie zawierają przyspieszają regenerację naskórka. Przynoszą ulgę w przypadku wszelkiego rodzaju otarć czy podrażnień. Trzeci rodzaj kosmetyków to oliwki o działaniu kojącym i nawilżającym. Zaleca się ich stosowanie po każdej kąpieli malca.

Wybierając kosmetyki bezpieczne dla niemowląt, trzeba przede wszystkim unikać takich które posiadają sztuczne składniki. Olej lniany, kompleks ceramidów, witamina A i E to najbardziej podstawowe składniki, które powinny znaleźć się w wybieranych przez nas kosmetykach dla niemowląt. Kiedy na dworze zaczyna świecić słońce, należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie i ochronę dziecięcej skóry przed promieniami słonecznymi. W tym celu najlepsze będą kremy z pantenolem.