Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Podróżowanie z niemowlakiem

Bezpieczne podróżowanie

Przemieszczanie się po mieście czy spacerowanie z maluchem, który jeszcze samodzielnie nie chodzi to codzienność dla każdej mamy czy taty. Czynność tą ułatwiają, zróżnicowane pod wieloma względami (gabaryty, funkcje) wózki dziecięce oraz nosidełka. Producenci akcesoriów dla niemowląt, pomyśleli także i o tych rodzicach, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas wolny.

Dla niektórych rodziców narodziny dziecka, oznaczają nie tylko ogromną radość. Są też synonimem licznych wyrzeczeń. Jednakże przybycie malucha na świat, wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności. Maleństwo może towarzyszyć nam także w podróżowaniu. Wystarczy jedynie właściwie przygotować się do tego zadania, zakupując wcześniej (jeszcze w czasie ciąży) potrzebne akcesoria do bezpiecznego wspólnego podróżowania.

Najważniejszym elementem w czasie jazdy samochodem z dzieckiem jest odpowiednio dobrany fotelik samochodowy. Na rynku tego typu akcesoriów nie brakuje ich bardzo różnych rodzajów. Dzięki temu rodzice mają w czym wybierać. Mogą zakupić zwykłe foteliki z wygodnym zagłówkiem czy regulowanymi pasami bezpieczeństwa. Mogą też wyposażyć się w foteliki wielofunkcyjne czyli takie, które pełnią jednocześnie rolę nosidełka lub bujaka. Foteliki te są wyposażane dodatkowo w specjalne rozkładane daszki a także osłony na nóżki maluchów. Tkaninę, którą są pokryte można swobodnie zdjąć do prania czy odświeżenia. Zanim rodzic zdecyduje się na zakup fotelika, powinien on sprawdzić dokładnie następujące informacje:

• Do jakiego wieku, wzrostu i wagi dziecka jest on przeznaczony;
• Czy posiada ważne atesty bezpieczeństwa;
• Czy posiada regulowane pasy bezpieczeństwa.

Ważnym elementem decyzji o zakupie określonego fotelika dziecięcego jest także to, czy posiada on odpowiednie gabaryty czyli czy swobodnie zmieści się w samochodzie i czy bez trudu będzie go można z niego wynieść.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem w tej kwestii, są foteliki wielofunkcyjne. Pełnią one nie tylko rolę zabezpieczenia w czasie podróżowania. Niektóre z nich, posiadają specjalne pałąki na których można umieścić zabawki, dzięki czemu maluch będzie czuł się zrelaksowany w czasie drogi. Pałąk ten, zamienia też fotelik w nosidło.