Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Akcesoria do pielęgnacji

Meble do pielęgnowania

Malutkie dziecko potrzebuje nie tylko troskliwej miłości ale również odpowiednich umiejętności by się nim właściwie zająć. Jedną z ważniejszych czynności jakie należy wykonywać przy noworodku to jego odpowiednia pielęgnacja czyli karmienie oraz utrzymanie dziecka w czystości. Z tego też względu w pokoju gdzie będzie na co dzień przebywało niemowlę, nie może zabraknąć takich ważnych elementów jak akcesoria do karmienia czy meble ułatwiające pielęgnowanie dziecka.

Najważniejszą czynnością pielęgnacyjną jest przewijanie niemowlaka. Trzeba to robić bardzo delikatnie i uważać, by nie skrzywdzić maleństwa w trakcie tej dość częstej czynności. Meble ułatwiające – mamie czy tacie – tego typu zadanie, są łatwodostępne a ich zróżnicowanie co do wykonania, wielkości i wzorów sprawia, że można je bez problemu umieścić nawet w niewielkim mieszkaniu. Meble tego typu jakie rodzice mają do swojej dyspozycji można podzielić na trzy kategorie. Pierwsze z nich to tak zwane przewijaki. Są to specjalnie zaprojektowane stoliki z blatami wyposażonymi w praktyczne zabezpieczenia przed upadkiem dziecka. Można kupić zarówno wersje składane stalowe z materiałowymi wykończeniami jak i wersje klasyczne „stacjonarne” wykonane z drewna litego lub płyty wiórowej. Druga kategoria mebli do przewijania to komody-blaty do przewijania. Są to wielofunkcyjne meble wyposażone w blat do przewijania oraz praktyczne, zazwyczaj dwie szuflady. Trzecia, ostatnia kategoria to szafki-blaty do przewijania. Są to najczęściej otwarte meble wielofunkcyjne. Prócz wydzielonego przewijaka, posiadają kilka półek na najważniejsze przybory do pielęgnowania. Można w nich umieścić ręczniczki, pieluszki czy kosmetyki do utrzymania dziecięcej pupy w czystości. Ważne by rzeczy te mieć pod ręką przy każdym przewijaniu.