Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Środki transportu noworodka

Wózki i nosidełka

Zanim maleństwo przybędzie na świat, jego mamę czeka cała seria różnego rodzaju przygotowań. Nie powinna ona o niczym zapomnieć i o całe podstawowe wyposażenie noworodka postarać się już w czasie ciąży, by potem móc się już tylko cieszyć z narodzin pociechy i zadbać o nią odpowiednio.

Wiadomo, że podstawą zakupów akcesoriów jest odzież dla noworodka. Kaftaniki, śpioszki czy czapeczki w różnych wzorach i kolorach, można bez trudu otrzymać w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi. Druga ważna kategoria podstawowego wyposażenia noworodka to środki transportu maleństwa. Mowa tu oczywiście o nosidełkach oraz wózkach.

Codzienne przemieszczanie się z maluchem, który jeszcze samodzielnie nie chodzi to dzięki producentom akcesoriów dla niemowląt, prawdziwa przyjemność. Trzeba jedynie zadecydować co będzie dla nas lepsze: nosidełko czy wózek a może jedno i drugie? W przypadku kiedy odbywamy dość długie wycieczki piesze z maluszkiem, który jeszcze nie chodzi samodzielnie wówczas lepszym rozwiązaniem jest oczywiście wózek. Ma on także swoje praktyczne zastosowanie gdyż łatwiej zmieścić w nim zabawki lub torbę z potrzebnymi podręcznymi rzeczami. Nosidełko ma zaś swoje zastosowanie do szybkiego i krótkiego przemieszczania się z dzieckiem np. gdy idziemy coś załatwić w urzędzie czy do lekarza. Poza tym na rynku są również dostępne nosidła – foteliki samochodowe. Jest to specjalny rodzaj fotelika wyposażonego w składaną rękojeść, którą można wyjąć w czasie gdy zamierzamy wyjść z dzieckiem z samochodu, bez konieczności brania maluszka na ręce gdy te na przykład smacznie sobie śpi.

Na rynku z akcesoriami dla niemowlaków dostępnych jest wiele, zróżnicowanych modeli wózków. Jednakże najbardziej praktyczne to tak zwane wózki uniwersalne. Posiadają one regulowaną amortyzację, dzięki czemu można je traktować zarówno jako wózek spacerowy oraz jako środek do przemieszczania się z dzieckiem po mieście. Przekładana rączka, zabezpieczenia przeciwdeszczowe oraz możliwość montowania gondoli jak i siedziska spacerowego w dowolnym kierunku (przodem lub tyłem do kierunku jazdy) to główne auty tego typu wózków. Innym równie pomysłowym co praktycznym rozwiązaniem są wózki dopasowane do wymagań rosnącego dziecka. Jest to pojazd, który dzięki możliwościom jego rozbudowy: regulowany podnóżek, spore siedzisko, regulacja wysokości oparcia łatwo dostosować do wieku dziecka. Można powiedzieć, że jest to wózek który rośnie wraz z naszym maleństwem.