Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Do karmienia

Wszystko do karmienia

Czuła i troskliwa pielęgnacja dziecka to zadanie, które może stać się prawdziwą przyjemnością zarówno dla dziecka jak i dla jego opiekunów. Zanim dziecko pojawi się na świecie, należy odpowiednio się przygotować do jego przyjęcia. Mama nie powinna więc zapomnieć o tak ważnym elemencie jakim jest niemowlęca wyprawka. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy, prócz ubranek i kosmetyków, powinny znaleźć się akcesoria do właściwej pielęgnacji maleństwa. Na plan pierwszy wysuwają się tu przede wszystkim meble ułatwiające przewijanie malucha. Druga kategoria akcesoriów wspomagających troskliwą mamę to wszystko do karmienia.

Karmienie to czynność, która początkowo może wydać się dość trudna. Nienależny jednak zniechęcać się pierwszymi nieudanymi próbami ale trzeba zapewnić sobie jak największą swobodę i wygodę. Z tego względu dobrze jeśli w pokoju z łóżeczkiem, znajdzie się wygody bujany fotel. Delikatne kołysanie dobrze wpłynie zarówno na dziecko jak i na jego mamę.

W pobliżu karmiącej mamy, powinny znaleźć się także smoczki oraz butelki do karmienia maleństwa. Należy je mieć zawsze schowane w łatwo-dostępnej szafce.

Nie są to oczywiście jedyne akcesoria do karmienia malca. Wśród innych tego rodzaju akcesoriów nie może zabraknąć również takich urządzeń jak :

  • Laktator służący do odciągania pokarmu, mamy mogą posiłkować się ręcznymi laktatorami lub elektrycznymi;
  • Silikonowe osłonki na piersi dzięki którym karmienie piersią staje się dużo łatwiejsze dla dziecka i przyjemniejsze dla samej mamy;
  • Wkładki laktacyjne które również wspomagają proces karmienia piersią;
  • Specjalne praktyczne pojemniki do przechowywania odciągniętego pokarmu – łatwe w utrzymaniu w czystości i nie zabierające specjalnie dużo miejsca.

Kiedy maluszek osiągnie wiek około 6 miesięcy, wtedy też niezbędnym staje się zakup specjalnego, praktycznego krzesełka do karmienia dziecka. Można wyposażyć się w wersję podróżną (turystyczne krzesełko przenośne) lub w wersję tradycyjną.