Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pierwsze zabawki

Zabawki dla niemowląt

Malutkie dzieci wymagają szczególnej troski, która gwarantuje właściwy rozwój oraz sprzyja ich dobremu samopoczuciu. W trosce o wszelkie ważne potrzeby dziecka, mama już w czasie ciąży, powinna zadbać i zaplanować kupno najpotrzebniejszych rzeczy. Określa się je jako wyprawka niemowlęca. Wchodzące w jej skład elementy i akcesoria, ułatwiają pielęgnację dziecka, gwarantują jego bezpieczeństwo oraz sprzyjają jego prawidłowemu rozwojowi. Odpowiednia pielęgnacja oraz bezpieczeństwo to zarówno kosmetyki dla noworodka jak i właściwie dobrane pod kątem jego indywidualnych potrzeb meble i akcesoria ułatwiające pielęgnacje jak i rozwój malucha. W drugiej kategorii rzeczy wspomagających wzrost maleństwa znajdują się między innymi zabawki dla noworodka. Ich wybór musi być dokonany bardzo odpowiedzialnie. Nie można tu kierować się jedynie wyglądem zabawek. Powinny one oczywiście być przyjemne w odbiorze wizualnym ale to nie jedyna kategoria doboru odpowiednich pierwszych zabawek. Mama powinna zwrócić uwagę na to, by zabawki były miękkie ale jednocześnie trwałe i odporne na dziecięce „eksperymentowanie”. Poza tym powinny być one pozbawione ostrych krawędzi. I rzecz najważniejsza: zabawki powinny posiadać wszelkie ważne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Pierwsze zabawki zalecane przez specjalistów to oczywiście tradycyjne grzechotki, gryzaki i przytulanki. Grzechotki powinny być zróżnicowane nie tylko pod kątem kolorystyki ale dobrze jeśli będą różniły się one teksturą. Gryzaczki z kolei, powinny posiadać funkcję lekkiego masażu małych dziąsełek. Pluszaki natomiast  muszą być wykonane z bezpiecznego ale przede wszystkim trwałego materiału.

Z powodzeniem można też zainwestować w interaktywne pluszowe zabawki dla maluszków, które wzbogacają znaczenie dziecięcą wyobraźnię i rozbudzają jego pierwsze zmysły. Dobrym zakupem będą również specjalne pluszowe przywieszki pluszowe z kolorowymi postaciami zwierzątek i roślinek. Urozmaiceniem dziecięcego świata może stać się również muzyczna karuzela do powieszenia nad łóżeczkiem czy kołyską. Zabawki są tak opracowane, by pobudzały one spostrzegawczość i zmysł wzroku maluszka.

Jeśli nasze dziecko obawia się wody, możemy mu pomóc kupując specjalne zabawki do kąpieli typu Aqua Fun. Są one wykonane z przyjemnego w dotyku i odpornego na zgniecenie materiału. Mocuje się je za pomocą specjalnego przylepca. Przedstawiają one najczęściej postacie zwierzątek uwielbiających wodę. Dziecko może je dowolnie układać w wodzie. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że często zabawki te wydają ciekawe dźwięki…