Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Urządzenie pokoju dla niemowląt

Pokoik niemowlaka

Miejsce, w którym nasze maleństwo będzie rosło i rozwijało się prawidłowo, powinno być jak najlepiej przygotowane na jego przyjście. Mowa tu o pokoiku noworodka, który należy wyposażyć we wszystkie najważniejsze akcesoria niemowlęce.

Najważniejszym elementem wyposażenia tego typu pomieszczenia jest łóżeczko dziecięce. Rodzice mogą wybierać pomiędzy tradycyjnymi łóżeczkami jak i bardziej pomysłowymi kołyskami dziecięcymi. W najbliższym otoczeniu maleństwa, powinien być ulokowany także przewijak oraz szafka na najpotrzebniejsze akcesoria dla niemowlaka. Co jeszcze powinno znaleźć się w pokoiku niemowlaka? Oczywiście ważnymi elementami wystroju tego typu otoczenia, są odpowiednio dobrane pierwsze zabawki. Opiekunowie powinni zadbać o to, by były one jak najbardziej zróżnicowane pod kątem kolorów, tekstury, materiału z jakiego są wykonane oraz kształtów. Dobrze jest umieścić, gdzieś blisko łóżeczka pozytywkę z łagodną muzyką. Tego typu gadżet może stanowić nie tylko dodatkową ozdobę pokoiku dziecięcego. Jest on też doskonałym rozwiązaniem, gdy dziecko obudzi się nagle i nie będzie mogło usnąć ponownie. Poza tym pozytywki tego typu, sprzyjają też dziecięcemu relaksowi co jest równie ważne jak bezpieczny, zdrowy i odpowiednio długi sen.

Delikatne dziecięce oczka nie są przyzwyczajone do zbyt ostrego światła, dlatego też w pomieszczeniu dla noworodków obowiązkowo powinny znaleźć się rolety lub żaluzje.

Malutkie dzieci źle znoszą też zbyt suche lub za wilgotne powietrze. Warto zatem wyposażyć pokój niemowlaka w takie przyrządy jak: nawilżacz powietrza oraz higrometr i termometr pokojowy. Bardziej troskliwi rodzice mogą również umieścić w pokoiku dziecięcym specjalny przyrząd, który umożliwi kontrolowanie czy sen ich pociech jest w pełni bezpieczny. Tego typu urządzenie nazywa się monitor oddechu. Z reguły jest on montowany w łóżeczku dziecka. Jednakże lepiej jest zainwestować w urządzenie przenośne, które możemy zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie maluszek będzie spał czy przebywał razem z nami.