Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Relaks dla niemowlaka

Relaks noworodka

Bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka jest zapewnienie mu nie tylko właściwiej opieki. Oczywiście zadbanie o to by dziecko było zawsze najedzone, czyste i radosne to niekwestionowana podstawa pielęgnacji maluszka. Jednakże nawet najlepiej dobrane akcesoria do pielęgnowania czy idealnie dopasowane do wieku i potrzeb rozwojowych stroje dla niemowlaka, nie zastąpią bezpiecznego i spokojnego snu oraz odpoczynku w ciągu dnia.

Producenci akcesoriów dla niemowląt, postarali się o wymyślenie takich projektów, które połączą w sobie dbałość o zdrowy sen z zapewnieniem dziecku odpowiedniego relaksu. W tym celu rodzice mogą skorzystać z co najmniej kilku zróżnicowanych opcji. Rozwiązania te, pomogą jeszcze lepiej i bardziej kompleksowo zadbać o wszelkie potrzeby maleństwa.

Przykładowym i dość uniwersalnym rozwiązaniem jest mata –kojec. Posiada ona specjalne spinane na rzepy boki, które stanowią zabezpieczenie dla maleństwa. Gdy dziecko jest już nieco starsze, mata może wówczas służyć jako mata do zabawy.

Leżaki dla niemowląt to również jeden z pomysłów projektantów tego typu akcesoriów dziecięcych. Są to specjalne siedziska, z możliwością regulowania oparcia oraz podnóżka. Leżaczek wyposażony jest dodatkowo w specjalny składany pałąk. Dzięki temu może on pełnić jednocześnie rolę nosidła. Na pałąku możemy też zawiesić zabawki.

Specjalne hamaki dla niemowląt to także doskonały sposób na uatrakcyjnienie dziecięcego relaksu czy wypoczynku. Specjaliści uważają, iż może on z powodzeniem zastąpić tradycyjną kołyskę lub łóżeczko.

Rozwojowe foteliki – bujaczki oraz małe huśtawki domowe to jeszcze jedne rozwiązania, dzięki którym wypoczynek maleństwa będzie o wiele bardziej przyjemny. Są one wyposażone w miękkie siedziska oraz konieczne zabezpieczenia przed wypadnięciem. Ich duży atut to bogata kolorystyka oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.